Kaip susidoroti su stipriais kaklo ir nugaros skausmais
Nugaros ar kaklo skausmas visada atsiranda per staiga ir netinkamu laiku. Tai paverčia gyvenimą kančia, išmuša iš įprasto ritmo ir lieka tik vienas
Sakoma, kad visos ligos kyla dėl nervų. Na, jei ir ne visos, tai bent jau daugelis. Pavyzdžiui, kaklo ir pečių juostos skausmai labai dažnai yra lėtinio streso, emocinio pervargimo, nerimo ir sveikatos sutrikimų pasekmė.
Mūsų kaklas ir pečiai yra tarsi tam tikras kūno įtampos lygio indikatorius. Būtent kaklo srityje yra svarbių nervų rezginys, įskaitant nervą, kuris aktyviai dirba streso metu. Sunkaus darbo, pervargimo, baimės ir nerimo metu mes nesąmoningai traukiame galvą ir keliame pečius, taip susigūždami ir apsisaugodami nuo pavojų. Esant lėtinėms problemoms ir išgyvenimams, nuolat pervargsta raumenys, kurie ilgainiui praranda savo elastingumą ir net ramybės būsenoje išlieka įsitempę. Jie užspaudžia nervus ir kraujagysles, sutrikdo normalią kraujotaką ir audinių mitybą. Taigi, atsiranda diskomfortas, o vėliau – ir skausmas.
Atsiradus nemaloniems simptomams, svarbu kuo greičiau kreiptis į gydytoją. Jis diagnozuos tokias patologijas, kaip, pavyzdžiui, stuburo išvarža ar slankstelių deformacija, ir parinks gydymą.
Deja, daugelis iš mūsų užsiima savigyda ir pradeda aktyviai naudoti tepalus, tabletes, tradicinę mediciną. Dėl to pas gydytoją pacientai patenka jau su rimtomis problemomis (galvos skausmai, migrena, regos sutrikimas, užspausti stuburo nervai ir kt.). Todėl labai svarbu neeksperimentuoti su savo sveikata ir laiku kreiptis pagalbos į kompetentingą specialistą.
Pirmas dalykas, kurį gydytojas skiria tokioje situacijoje, žinoma, yra priešuždegiminiai skausmą malšinantys vaistai. Dažniausiai jis renkasi NVNU – nesteroidinius vaistus nuo uždegimo. Taip, tokie vaistai yra gana veiksmingi, tačiau tuo pat metu jie turi daugybę kontraindikacijų ir šalutinių poveikių, ypač ilgai gydant sisteminiais vaistais (tabletėmis, kapsulėmis, žvakutėmis ir kt.).
Kitas kaklo ir pečių skausmo gydymo variantas – ne mažiau veiksmingi, tačiau saugesni kombinuoti šildančio poveikio vaistai, kurių sudėtyje nėra NVNU. Paprastai tokie vaistai gerina raumenų aprūpinimą krauju, mažina spazmus, turi analgetinį ir priešuždegiminį poveikį.
Be vaistų vartojimo, didelę reikšmę gydant skausmus ir užkertant kelią diskomfortui turi mankšta. Vos pora minučių paprastų pratimų 2-3 kartus per dieną leis pamiršti raumenų įtampą. Pradėti rekomenduojama nuo pečių: lėtai įkvėpdami kelkite pečius aukštyn, sustokite maksimaliame taške ir iškvėpkite. Tada nuleiskite pečius žemyn ir sustingę šioje pozicijoje pabūkite 5 sekundes. Pakartokite pratimą kelis kartus. Po to kartokite pečių pakėlimus įstrižai: dešinysis petys tempiasi aukštyn, o kairysis – žemyn ir atvirkščiai. Norėdami atpalaiduoti kaklą, atsisėskite ant kėdės ir sudėkite rankas už galvos, įkvėpdami spauskite pakaušį delnais, o iškvėpdami nukreipkite smakrą į krūtinę. Be mankštos, labai svarbūs ir gydomieji masažai, kurie pašalina įtampą, atpalaiduoja raumenis.
Svarbiausia – kova su stresu: grupiniai ar individualūs užsiėmimai su psichologu, raminamieji vaistai, atpalaiduojančios vonios su levandų ar šalavijų aromatiniais aliejais, pasivaikščiojimai gryname ore ar susitikimai su draugais.
Taigi, kaklo skausmas yra nematomas šiuolaikinio žmogaus, kenčiančio nuo streso ir greito gyvenimo tempo, palydovas. Tačiau kentėti nebūtina – naudodami paprastus prevencijos metodus ir veiksmingus vaistus gydymui, galite atsikratyti diskomforto ir judėti laisvai.