Grįžti į straipsnius

Kaip pašalinti nugaros skausmus ir išlikti darbingu 

Nuolatinė orų kaita gali pridaryti daug nemalonumų. Atrodo, kad jau šilta ir saulė šviečia, apsivielkame lengvą striukę, o staiga - pakyla vėjas ir „pučia“ per nugarą. Arba, atėjote į ofisą - gatvėje buvo šilta, atsisėdote prie atviro lango - rezultatas tas pats: ryte, kai tik išlipate iš lovos, pajuntate aštrų, „šaudantį“ skausmą apatinėje  nugaros dalyje. 

Tokio skausmo priežasčių gali būti daug, tačiau tai dažniausiai siejama su temperatūros skirtumu. Dėl šalčio gali prasidėti raumenų uždegimas ir dėl to atsirasti miozitas, kurį lydi ūmus skausmas, dažniausiai nugaros. Jei nesiimsite tinkamų priemonių, ši būklė gali išsivystyti į lėtinę formą. Tačiau yra gera žinia: skausmo sindromą galite numalšinti – turime keletą patarimų.

 

1. Likite ramybės būsenoje 

Esant nugaros skausmams, labai svarbu sumažinti stuburui tenkantį krūvį. Būtina vengti staigių pasisukimų, negalima kelti svorių, stovint nepatogioje padėtyje. Ūminio priepuolio metu nerekomenduojama net stovėti – kūno svoris gali spausti stuburą ir pabloginti būklę. 

Geriausias sprendimas – atsigulti ant lygaus paviršiaus ir atsipalaiduoti. Be to, galite pakelti kojas, po jomis padėti sulankstytą antklodę ar pagalvę ir sulenkti kelius – tai padės atpalaiduoti raumenis. Svarbiausia sutelkti dėmesį į savo jausmus: skausmas neturėtų didėti. 

2. Sušildyti skaudamą vietą 

Tai gali būti šildomasis kompresas ar vilnonis šalikas. Toks 10-15 minučių  šildymas padeda raumenims sušilti ir atsipalaiduoti, o tai įtakoja slopinant spazmus ir malšinant skausmą. 

Tuo pačiu metu svarbu neleisti skaudamai vietai atšalti - pavyzdžiui, negalima naudoti ledo kompreso, kuris tik sustiprintų uždegimą. 

3. Kreipkitės į gydytoją 

Jei skausmas nepraeina ilgai, tuomet nereikėtų užsiimti savigyda – reikia pasikonsultuoti su specialistu. 

Ūmus nugaros skausmas gali atsirasti ne tik dėl skersvėjų ar hipotermijos, bet ir dėl kitų priežasčių. Tai gali būti netinkama kūno padėtis miegant ar dirbant, ir senos, verčiančios save pajusti traumos, ir net rimtos ligos, tokios kaip išvarža. Ir tik gydytojas galės nustatyti teisingą diagnozę ir paskirti tinkamą gydymą – tai gali būti masažas ar fizioterapija. 

4. Naudokite specialius tepalus 

Norėdami palengvinti skausmą, galite naudoti analgetikus ir šildančius tepalus, kuriuose yra net 5 veikliosios medžiagos: 

nonivamidas (aitriosios paprikos analogas) mažina skausmą ir plečia odos kraujagysles – todėl pasitepus tepalu, atsiranda šilumos pojūtis; 

dimetilsulfoksidas pasižymi priešuždegiminiu ir analgeziniu poveikiu, taip pat skatina likusių vaisto komponentų prasiskverbimą per odą iki skausmo šaltinio; 

benzilo nikotinatas plečia kraujagysles ir gerina kraujotaką; 

terpentinas ir kamparas papildomai gerina kraujotaką, mažina skausmą. 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu: nepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2022m. lapkričio mėn.